Od Redaktora Naczelnego

„Samorządowcom nie opłaca się prowadzić walki z niezależną gazetą. Zwłaszcza taką, która istnieje od kilku lat i jest zakorzeniona w środowisku. Samorządowcy mogą wygrać bitwę, ale ostateczną walkę najczęściej przegrywają. Władze bowiem się zmienią, a gazeta pozostanie.”

Kamila Mróz, Lokalny profesjonalizm, „Press” nr 5/2000

Mam nadzieje, że za kilka lat będę mógł słowa z powyższego cytatu odnieść bezpośrednio do Drezdenka Bez Cenzury. Gazeta ta jest miejscem wymiany opinii, poglądów, pomysłów, projektów i myśli. O jakości wymiany informacji ma decydować bogactwo ofert z czego wynika, że gazeta nie jest miejscem monopolu myśli i projektów, ale rynkiem, na którym można zyskać i stracić na własnej jakości, a o wszystkim zdecyduje czytelnik.

Gazeta nie powstała tylko po to by trwać, Istnieje po to, aby wypełnić lukę informacyjną jaka pojawiła się w naszej gminie. Dlatego też Drezdenko Bez Cenzury jest niezależną informacyjno – publicystyczną gazetą ziemi drezdeneckiej, ukazującą się od 10 czerwca 2015 r. w formie portalu internetowego www.idrezdenko.pl. Skierowana jest głównie do mieszkańców Gminy Drezdenko. Stara się obiektywnie przedstawić wydarzenia dziejące się w Drezdenku i jego okolicach lub dotyczące mieszkańców naszego regionu. Ma za zadanie informować o życiu i sukcesach lokalnej społeczności, a także o negatywnych przejawach życia publicznego. Jednym z naszych głównych zadań w tej sferze jest kontrola władzy i dbanie o interes obywatela poprzez umożliwienie mu wyrażenia swojej opinii publicznie. Kładziemy nacisk na informowanie mieszkańców, tak aby dzięki większej wiedzy byli oni bardziej aktywni i świadomi. Chcemy wzmocnić działalność lokalnych inicjatyw, wywołać dyskusje na tematy nas dotyczące i poruszyć problemy, które dotychczas były publicznie pomijane. Rozumiemy to, że nie jesteśmy idealni.

Z chęcią opublikujemy każdą opinię. Jedynym warunkiem tego jest odwaga, wskazywanie realnych problemów, a nie szkalowanie innych. Będziemy dumni, jeśli przez łamy naszej gazety przetoczy się merytoryczna dyskusja dotycząca wspólnych, nam wszystkim, spraw. Premiujemy odwagę w życiu publicznym, dążenie do prawdy i wspólnego dobra, niekoniecznie poparte ochotą na zdobycie władzy. Mamy za zadanie stworzyć historię drezdeneckiej społeczności, z której będziemy dumni, a która będzie źródłem informacji o nas dla przyszłych mieszkańców tego miasta.

Redaktor Naczelny

Mateusz Grzymałowski

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*